הסכם בין ארגון העובדים מען וקרן הפנסיה "מיטבית עתודות" של כלל, מעניק הטבות לחברי ארגון העובדים

חבר/ה יקר/ה,
בחודש ינואר 2012 חתם ארגון העובדים מען על הסכם עם קרן הפנסיה מיטבית עתודות של חברת הביטוח כלל. כזכור לכולכם, מאז שנת 2007 היה לנו הסכם עם מגדל מקפת שנתן הטבות לחברי מען. לאחר כמעט חמש שנים של קשר עם מקפת, החלטנו להתקשר עם חברת כלל. ההחלטה להתקשר עם כלל נבעה בין השאר מקשיים טכניים שהתגלו בקשר עם מקפת.

ההסכם החדש ישפר לדעתנו את השירות שניתן לחברי מען מקרן הפנסיה. כמו כן מעניק ההסכם לחברינו את אותן הטבות שקיבלו ממגדל מקפת ואף מעבר לזה. להזכירכם, התקשרות עם קרן פנסיה באמצעות מען מעניקה לכם הטבות משמעותיות לעומת עובדים אחרים שמבוטחים בקרן פנסיה ולעומת מי שאין לו ביטוח פנסיוני כלל.

מדוע בחרנו בקרן עתודות מיטבית

קרן הפנסיה עתודות מיטבית של חברת כלל היא החברה השלישית בגודלה בשוק הפנסיה. הקרן מונה כ- 135,000 אלף עמיתים, ומנהלת נכסים עבור עמיתיה בנפח של כ 4.7 מיליארד ₪. נתונים אלה מצביעים על עוצמה ויציבות כלכלית של קרן הפנסיה, ומבטיחים כי חברי מען שמבוטחים על ידה יזכו לתגמול ברגע אמת של פרישה לגמלאות או אירוע המצדיק תשלום גמלת שארים או אבדן כושר עבודה.

ההסכם של ארגון העובדים מען עם קרן הפנסיה עתודות מיטבית של כלל מבטיח שירות יעיל ומסור לעמיתים, ובנוסף השגנו הנחה נוספת בדמי הניהול מן הצבירה, הנחה שמבטיחה הכנסה גדולה יותר בקצבת הגמלה לפרישה.

הטבות שמעניק ההסכם לחברי מען

לאחר התדיינות שניהל יועץ פנסיוני מומחה בשם ארגון העובדים מען עם עתודות מיטבית על הצעתה, נחתם הסכם המעניק לחברי מען הטבות משמעותיות שאלה עיקריהן:

  • הנחה בדמי ניהול – במקום הרף הגבוה הקבוע בחוק של דמי הניהול (6% מסכום הפרמיה החודשית ו- 0.5% מסכום הצבירה הכולל) קובע ההסכם בין מען וכלל פרמיה חודשית שוטפת של 2% (דהיינו הפחתה של 67%) ודמי ניהול שנתיים של 0.25% (דהיינו הפחתה של 50%).
  • ביטוח על אבדן כושר עבודה – ההסכם מעניק לחברי מען ביטוח במצב של אבדן כושר עבודה בגובה של 75% מהשכר המבוטח.
  • שמירת זכויות – ההסכם מסדיר מנגנון אוטומטי שיבטיח לחברי מען את שמירת זכויותיהם הביטוחיות למשך 5 חודשים מיום פיטוריהם מעבודה או מרגע של הפסקת תשלום מצד המעביד.
  • ייעוץ אישי – ההסכם מעניק לחברי מען ייעוץ אישי של כלל הן בעת ההצטרפות לקרן והן בכל תחנה שבה משתנה מצבם בעבודה או מצבם האישי.

כיצד יבוצע ההסכם בשטח?

3 נציגים של כלל בצפון, במרכז, בירושלים ובחיפה יהיו אחראים על הקשר השוטף עם חברי ארגון העובדים. נציגים אלו, שאחד מהם הוא תושב נצרת המתמחה בשיווק פנסיוני באוכלוסיה הערבית, יקיימו ימי פגישות במשרדי מען ובמקומות העבודה שאיתם יש למען הסכם קיבוצי. חברים שמבוטחים כיום בקרנות אחרות או אינם מבוטחים בשום קרן פנסיה ורוצים ליהנות מיתרונותיו של הסכם זה יוכלו לתאם עם סניף מען באזור שלהם פגישת ייעוץ עם נציג קרן הפנסיה.
1.2.12

לברורים ותאום פגישה:

ניר נאדר 03-5373271 / 050-6839443
דוא"ל:

עברית English العربية תנאי שימוש
Home גרסת הדפסה