11.04.13

עובדי קבלן

עובדי החפירות ברשות העתיקות פורצים דרך במאבק להעסקה ישירה.

בעקבות פסיקתו התקדימית של בית הדין הארצי לעבודה מיום 17.3.13 ולאחר מאבק משפטי וארגוני של ארבע שנים, נקלטו אתמול עובדי החפירות המאורגנים בארגון העובדים מען לעבודה ישירה ברשות העתיקות, לאחר שהתעקשו להילחם על העסקה ישירה והוגנת.המשך

 

11.04.13

נהגי תובלה

תאונת המשאית הקטלנית תוצאה של הזנחה ואנרכיה בענף התובלה

FILE photo/2013/truck.jpg IS MISSING

כבעקבות תאונת המשאית המחרידה בנשר, שנהרגו בה 6 בני אדם, הזדרזו הכל להאשים את הש.ג., והצביעו על כך שהנהג ביצע עבירות תנועה רבות. אבל האחראים לתאונות המחרידות הנגרמות ע"י משאיות הם בראש ובראשונה בעלי חברות התובלה, המחצבות והמפעלים, שלוחצים על הנהגים להעמיס מעל המותר, ועוברים על הוראות הבטיחות; מבנה הענף, שבו קציני הבטיחות מועסקים על ידי בעלי החברות, שמעלימים עין מתקלות ועברות ונותנים תעודות הכשר לרכבים בלחץ הבעלים; ומשרד התחבורה, שמעלים עין ממצב של הזנחה פושעת ואנרכיה בענף התובלה, ואינו דואג לאכיפה. המשך

 

4.04.13

עובדים פלסטינים

עובדים פלסטינים במפעל רהיטים במישור אדומים הצטרפו לארגון העובדים מען והקימו ועד עובדים

כלל עובדי היצור הפלסטינים ממפעל "לוי מתכת בע"מ בא.ת." במישור אדומים, 18 עובדים, בחרו אתמול (3.4) ועד, לאחר שהתאגדו בארגון העובדים מען. הועד הנבחר מורכב מ- 3 עובדים, המועסקים במפעל כעשרים שנה. המשך

 

28.03.13

נשים בעבודה

לתת סיכוי תעסוקתי לנשים הערביות

הבעיה אינה שנשים ערביות אינן רוצות לעבוד - אלא שאין להן שום סיכוי למצוא עבודה הגונה וכדאית בשוק העבודה המדולדל, במיוחד בפריפריה

עם ההכרזה על הרכב הממשלה התחילה החגיגה במסדרונות האוצר. פקידי האוצר מכינים לשר הממונה, יאיר לפיד, תוכניות לשינויים מרחיקי לכת, שבעבר התקשו לקדמם. ככל הנראה מתכנן האוצר קיצוץ מקיף בקצבאות, במטרה להגביר את כדאיות היציאה לעבודה ולהגדיל את שיעור ההשתתפות של גברים חרדים ונשים ערביות בשוק העבודה. במקביל, פורסם ששר הכלכלה והמסחר ‏(שמו החדש של משרד התמ"ת‏), נפתלי בנט, תומך בחידוש הפעלתה של תוכנית ויסקונסין, שבוטלה לפני שלוש שנים לאחר שכשלה.

המשך

 

27.03.13

עובדי קבלן

רשות העתיקות תחויב להעסיק עובדי חפירה כעובדים מן המניין

בית הדין הארצי לעבודה קבע שרשות העתיקות חייבת להעסיק ישירות את העובדים ולהעניק להם תנאים שווים לאלה של עובדיה הקבועים

ארבע שנות מאבק של 21 עובדי חפירות של רשות העתיקות הגיעו לסיומן ביום חמישי שעבר: בית הדין הארצי לעבודה קבע שרשות העתיקות חייבת להעסיק ישירות את העובדים ולהעניק להם תנאים שווים לאלה של עובדיה הקבועים.

למאמר בדה מרקר

 

14.03.13

הודעה לעיתונות

הוכרז סכסוך עבודה בין העובדים להנהלת מפעל ג'אנה בנצרת עלית עקב דרישת עובדיו לקיים את זכויותיהם, ותנאי העסקתם על פי חוק

אתמול, יום ד' ה- 13.3 הכריז ארגון העובדים 'מען' על סכסוך עבודה במפעל "ג'אנה תעשיות משקאות בע"מ”, המייצר משקאות קלים, חטיפים קפואים וקרמבו באזור התעשייה בנצרת עלית.

עובדי המפעל, המונים 25 יהודים וערבים, שרובם משתכרים שכר מינימום, פנו למען ב- 2012 לאחר שהתברר להם שההפרשות הפנסיוניות שנוכו משכרם מאז 2008 נשארו בכיסו של המעסיק, דבר המהווה לכאורה עברה פלילית. המפעל לא משלם תוספת ותק, ותשלומים על ימי חופש, מחלה, חג והבראה משולמים באופן בלתי סדיר ושרירותי.

המשך

 

13.03.13

נוער למען שינוי חברתי

מפגשים בלי חומוס ופול

תכנית "נוער למען שינוי חברתי" של ארגון העובדים מען מציעה מודל אחר למפגשי נוער יהודי וערבי. לא ליצור עימות ולא להציג אוטופיה של דו קיום, אלא לאתר בעיות משותפות ולעודד מעורבות חברתית משותפת. משרד החינוך אישר, בתי הספר הערביים פותחים את הדלת ביתר קלות מאשר היהודיים. מפגש בין תלמידי ביה"ס של ריינה בגליל וביה"ס בכפר הירוק מוכיח שזה עובד. ההתחברות היתה יותר מהירה מאשר בפייסבוק.
המשך

 

11.03.13

התארגנות עובדים

חולמת על מחויבות הדדית

אמא שלי הייתה מורה, ועכשיו גם אני. בילדותי היה נדמה לי שמורה הוא מקצוע מצוין לאישה שהיא גם אמא. באחת וחצי היא כבר בבית, מגישה את השניצל לארוחת הצהריים של אחרי בית הספר. היום, כשאני מלמדת קולנוע דוקומנטרי ועיתונאות במוסדות להשכלה גבוהה, קוראים לי 'מרצה', או ליתר דיוק, 'מרצה מן החוץ'. אני עדיין חושבת שהוראה היא מקצוע מצוין, גם לנשים וגם לגברים. רק שהשניצל הסמלי נעלם מהתמונה. כדי להתפרנס מהוראה היום, צריך לעבוד יותר שעות וביותר מקומות.
המשך

 

19.02.13

התארגנות עובדים

מרצים במכללות לאמנות עובדים לפי שעה בלי ביטחון תעסוקתי וללא זכויות סוציאליות

ארגון העובדים מען קורא לכם להצטרף לשורותיו ולשנות את תנאי העסקתכם. לאחר שהושגו הסכמים קיבוציים מיטיבים בבית הספר לאמנות "מוסררה" ובבית הספר לתאטרון חזותי במסגרת מען, מנהל היום ועד מורי "מנשר" מו"מ להסכם שלישי. הצטרפו גם אתם למצעד ההתאגדות של מרצים במכללות לאמנות. הגיע הזמן לשים קץ לחוסר הודאות וההשפלה שהם מנת חלקם של המרצים מדי שנה. הקמת ועד והסכם קיבוצי הם הפתרון.
המשך

 

17.02.13

הודעה לעיתונות

מרצים לאמנות התאגדו. ארגון העובדים מען חתם על הסכמים קיבוציים עם בתי הספר לאמנות מוסררה ולתיאטרון חזותי

  • ב- 13.2.13 חתם מען על הסכם קיבוצי שני עם הנהלת בית הספר לאמנות מוסררה, המעסיק כ-70 מורים, שנתים אחרי חתימת ההסכם הקיבוצי הראשון.
  • באוקטובר 2012 חתם מען על הסכם קיבוצי ראשון עם בית הספר לתאטרון חזותי בירושלים, המעסיק כ- 25 מורים.
  • במקביל, התאגדו במען 180 מורי ועובדי הצוות הטכני של בית הספר מנשר לאמנות בתל אביב, ובחרו בועד. בחודשים האחרונים מתנהל מו"מ עם הנהלת מנשר.
    המשך
  •  

07.01.13

בטיחות בעבודה

אין עניין בעובדי בניין

כבר שנים רבות שפועלי הבניין הם העובדים ה"נהרגים" ביותר בישראל. זהו סיפור על הפועלים המקופחים, השקופים, שחייהם אינם שווים את עלות חוט הברזל התקני, שנועד לחבר כהלכה את הפיגום למבנה.

#line

עברית English العربية תנאי שימוש
Home גרסת הדפסה