14.03.13

תעשייה

הוכרז סכסוך עבודה במפעל ג'אנה בנצרת עילית

אתמול, יום ד' ה- 13.3 הכריז ארגון העובדים 'מען' על סכסוך עבודה במפעל "ג'אנה תעשיות משקאות בע"מ”, המייצר משקאות קלים, חטיפים קפואים וקרמבו באזור התעשייה בנצרת עלית.

עובדי המפעל, המונים 25 יהודים וערבים, שרובם משתכרים שכר מינימום, פנו למען ב- 2012 לאחר שהתברר להם שההפרשות הפנסיוניות שנוכו משכרם מאז 2008 נשארו בכיסו של המעסיק, דבר המהווה לכאורה עברה פלילית. המפעל לא משלם תוספת ותק, ותשלומים על ימי חופש, מחלה, חג והבראה משולמים באופן בלתי סדיר ושרירותי.

תנאי העבודה, כפי שמתאר נציג ועד העובדים, בלתי נסבלים ובניגוד לחוק: "על 12 שעות עבודה יש הפסקה אחת, השירותים מלוכלכים, המחסן משמש גם כחדר אוכל וגם כחדר הלבשה, הבטיחות לקויה, הגג דולף, אין חימום בחורף או קירור בקיץ, המקום חשוך, והרעש מחריש אזנים".

כאמור, ביוני האחרון התאגדו העובדים במען, והקימו ועד. עם פתיחת המו"מ הודיעה הנהלת המפעל כי בכוונתה לפעול על פי חוק, להפריש לפנסיה, לפצות את העובדים על כספים המגיעים להם, ולשפר את התנאים הפיזיים והבטיחותיים במפעל. אולם, מאז החל המו"מ ביולי האחרון, קיימה ההנהלה רק שלוש פגישות בנושא, ומאז הפגישה האחרונה בפברואר שהופסקה באופן חד צדדי על ידה, לא נקבע מועד נוסף לדיון. התחושה של העובדים ושל מען היא שההנהלה גוררת רגליים במו"מ ומנסה להרויח זמן כדי לייאש את העובדים ולדחוף אותם לוותר על ההתאגדות ועל הועד.

לאור זאת, ב- 13.3 שלח דני בן שמחון, רכז ארגון העובדים מען, הודעה על סכסוך עבודה לממונה על יחסי העבודה במשרד התמ"ת בחיפה והצפון. על פי החוק, מייד אחרי חופשת הפסח יוכלו העובדים להפעיל אמצעים ארגוניים, כולל שביתה ועיצומים, כדי להכריח את הנהלת המפעל לקיים מו"מ רציף ורציני ולהענות לתביעות הצודקות של העובדים.

לפרטים נוספים,
מיכל שורץ, דוברת
טל' נייד: 050-4330067

עוד מאמרים מאת
ארגון העובדים מען

שעות עבודה ארוכות = תאונות קטלניות - נהג משאית נהרג היום בתאונה בכביש חוצה ישראל.
13.06.10

נציג מען בועדת הכנסת: חברות הבנייה מזניחות את הבטיחות ומתחבאות מאחורי קבלני המשנה
22.10.12

תאונת המשאית הקטלנית תוצאה של הזנחה ואנרכיה בענף התובלה
11.04.13

נוער יהודי וערבי משנים את פני המציאות –
בשלב ראשון מחליפים כתובות פייסבוק

02.02.11

לכבוד יום האשה הבין לאומי: שרות התעסוקה בירושלים המזרחית שולל קצבאות קיום מנשים חד הוריות ללא עמידה בנהלים ומזכיר לנו על מה אנו נאבקים
08.03.11

המשך...


מילות מפתח

התארגנות עובדים, הודעה לעתונות, התאגדות, התארגנות עובדים, עובדי מפעלים, עמותת מען, סכסוך עבודה, ענפים אחרים

עברית English العربية תנאי שימוש
Home גרסת הדפסה