27.09.11

מורי מכללות

קול קורא לעובדי מוסדות חינוך ויובל חינוך - שמים קץ להעסקה זמנית ופוגענית!


תובעים מעירית תל אביב-יפו העסקה ישירה
מתאגדים בארגון העובדים מען על מנת ליצור כוח
שיאחד אותנו בדרך להשגת זכויותינו

  • אם אתם כמונו עובדים כמורים, מטפלים או עובדים סוציאליים מועסקים במוסדותיה השונים של עירית תל אביב דרך מוסדות חינוך או יובל חינוך.
  • אם אתם כמונו חשים שדרך ההעסקה שלכם מעוותת ופוגעת ואינה מכבדת אתכם כמי שתורמים מכוחנו ומרצנו וכשרונותינו לקידום החברה והתרבות בעיר.
  • אם גם אתם מפוטרים מידי שנה ומועסקים בחוזים אישיים ששוללים מכם זכויות בסיסיות בשכר נמוך ומבזה.
  • אם גם אתם מרגישים שהמעסיק האמיתי שלכם – עירית תל אביב –מסתתר מאחורי פיקציה של מעסיק אחר (מוסדות חינוך או יובל חינוך) כאשר בפועל אלו אינן אלו חברות כוח אדם שתפקידן לחסוך בהוצאות מיותרות ולפטור את העיריה מאחריותה.
  • אם הצטרפתם כמונו לתנועת המאהלים ולצועדים בשבתות האחרונות בסיסמא "העם דורש צדק חברתי".

אם עניתם על כל השאלות האלו בחיוב, חובתכם לתת יד ליוזמה של עשרות מורים ומטפלים ועו"סים במוסדות חינוך ויובל חינוך שהחליטו לעשות מעשה ולהתחיל הליך של התאגדות והגנה על זכויותיהם.

העובדים של מוסדות אלו שיוזמים את קמפיין ההתאגדות הצטרפו לארגון העובדים מען מתוך אמונה כי מדובר בארגון שינוי חברתי איכותי וערכי שיש לו את הניסיון והידע להוביל התאגדות מסוג זה וגם את החזון של סולידריות חברתית חוצה גבולות שבלעדיה אין לקמפיין רחב היקף ומורכב מסוג זה כל סיכוי.

הגוף העומד מולנו הוא עירית תל אביב, העיריה הגדולה והעשירה ביותר בישראל שמתיימרת לייצג קידמה וערכים חברתיים. בפועל היא מסתתרת מאחורי הסדרי העסקה מעוותים שבסיסם החוקי רעוע ונטול כל בסיס ערכי. שיטות העסקה פוגעניות אלו הן פועל יוצא של תפיסה נאו ליברלית שמקדשת הפרטה וחיסול המגזר הציבורי. התוצאה היא פגיעה אנושה במעמדו של העובד במוסדות אלו לעומת עובד מן המניין של העיריה ובעקיפין גם פגיעה ושחיקה בשרות שמקבלים התלמידים והלקוחות שלנו.

למה אף אחד לא התקומם נגד שיטה זו עד כה? פשוט בגלל שכולנו חיינו בתחושה שאי אפשר לשנות וכי השיטה הקיימת אינה ניתנת לשינוי. במשך שנים חיינו בתחושה שהעקרונות של השוק החופשי וצמצום תקציבים ציבוריים שמנחה את המדינה ואת העיר תל אביב הינה נצחית ולא ניתן יהיה לשנותה.

עתה עם התעוררתה של תנועת המחאה החברתית החדשה נוצר לראשונה ניצוץ של תקווה כי הדברים ישתנו. אם מאות אלפים יצאו מהיאוש והציניות והחליטו לצאת לרחוב אין כל סיבה שאנו כעובדים של חברות כוח אדם בתל אביב לא נהפוך הזדמנות זו לסיכוי לשינוי שורשי של המציאות החברתית כלכלית שקובעת את חיינו.

ארגון העובדים מען התחייב ללוות את קמפיין ההתאגדות של עובדי מוסדות חינוך ויובל חינוך. ארגון מען מעניק כבר היום, ועוד קודם שהחלה התאגדות של עובדים מסקטורים אלו, סיוע פרטני לכל עובד הן בצד המשפטי בייעוץ וייצוג משפטי והן בייעוץ והכוונה בתחום הפנסיה.

אנו חותרים לפעול במספר מישורים במקביל:

  • ראשית - ליצור מוקד סיוע וייעוץ לעובדים שיטפל בפניות פרטניות וייצג עובדים שפוטרו מול החברות.
  • שנית – לייצר קמפיין ציבורי תקשורתי משפטי מול עירית תל אביב שידרוש ממנה לקחת אחריות על עובדיה ואזרחיה ולקלוט את עובדי חברות כוח האדם כעובדים בתקן.
  • שלישית – לבנות קבוצה הולכת וגדלה של פעילי מען בתוך מוסדות חינוךיובל חינוך שיהיו מחויבים לאג'נדה של תנועת השינוי החברתי ויהוו בעתיד גורם מתסיס ודינמי בתוך איגוד עובדי העיריה.

מזדהים? פעלו בדרכים הבאות:

להצטרפות: ניר נאדר – רכז ארגון העובדים מען בתל אביב

טל' 03-5373271 נייד 050-6839443
דוא"ל

Nir Nader

עוד מאמרים מאת
ארגון העובדים מען

שעות עבודה ארוכות = תאונות קטלניות - נהג משאית נהרג היום בתאונה בכביש חוצה ישראל.
13.06.10

נציג מען בועדת הכנסת: חברות הבנייה מזניחות את הבטיחות ומתחבאות מאחורי קבלני המשנה
22.10.12

תאונת המשאית הקטלנית תוצאה של הזנחה ואנרכיה בענף התובלה
11.04.13

נוער יהודי וערבי משנים את פני המציאות –
בשלב ראשון מחליפים כתובות פייסבוק

02.02.11

לכבוד יום האשה הבין לאומי: שרות התעסוקה בירושלים המזרחית שולל קצבאות קיום מנשים חד הוריות ללא עמידה בנהלים ומזכיר לנו על מה אנו נאבקים
08.03.11

המשך...


מילות מפתח

התארגנות עובדים, התאגדות, מוסדות חינוך, מורי מכללות, עמותת מען

עברית English العربية תנאי שימוש
Home גרסת הדפסה