מי אנחנו

ארגון העובדים מען הינו איגוד עובדים עצמאי, המאגד עובדים ללא הבדלי לאום, דת, מין או מקצוע. מען פועל לארגן את הפועלים הבלתי מאורגנים, המהווים יותר משני שליש מכוח העבודה בישראל. מען מסייע לכל עובדת או קבוצת עובדים המעונינים בהדרכה מקצועית וסיוע משפטי, להקים ועד עובדים, לעגן את זכויותיהם בהסכם קיבוצי, או להגיש תביעה בבית הדין לעבודה. מען פועל עם עובדי הצווארון הכחול ועם אקדמאים באופן שוויוני. ענף ההובלה ונהגי המשאיות הוא אחד הענפים המרכזיים בו מען מתמקד. במקביל, מען פעיל באיגוד מורים במכללות ומוסדות אמנות.

לקריאת תקנון העמותה
לקריאת הנהלים ליצוג עובדים בתקנון העמותה

ארגון העובדים מען הוקם בסוף שנות ה-90 בשם "מען העמותה לסיוע לעובדים", על ידי פעילי שמאל חברי דעם מפלגת פועלים, בעלי חזון של חברה שוויונית וצדק חברתי. מען שולל את השיטה קפיטליסטית הניאו ליברלית, ומתנגד למדיניות ההפרטה. זו פגעה ברשת הבטחון החברתית, העמיקה את הקיטוב המעמדי, ויצרה שכבה רחבה של עניים חסרי זכויות בישראל. מטרת מען היא לבנות תנועה איגוד מקצועית רחבה ומשפיעה, שתהווה משקל נגד המדיניות הכלכלית המוטה לטובת בעלי ההון.

מען מחויב למתן העדפה מתקנת לעובדים ועובדות בישובים הערבים, הסובלים מאפליה בישראל, ומשקיע רבות בעידוד נשים ערביות לצאת לעבודה. במסגרת פרויקט של "נוער לשינוי חברתי" פועל מען בבתי ספר ערבים ויהודים, במטרה למצוא את המכנה המשותף במפגשים בין בני נוער משני העמים. כארגון עובדים סולידרי, מען פועל למען השלום בין הישראלים לפלסטינים ורואה בפתרון של שתי מדינות לשני עמים את הבסיס לשלום.

אם פגעו בזכויותיך, אם פטרו אותך שלא כדין, אם את/ה רוצה להתארגן ולהקים ועד, הצטרף/י למען עוד היום! יחד נתארגן ונקדם את השוויון והצדק החברתי.

עברית English العربية תנאי שימוש
Home גרסת הדפסה